Konto N26

N26: Girokonto
Bank N26 z siedzibą w Berlinie powstał w Monachium w 2013 roku. Do 2016 był znany pod nazwą  "Number 26 " odnoszącą się do kostki Rubika, która składa się z 16 sześcianów. Konto N26 jest to jedno z najpopularniejszych niemieckich kont. Jest ono darmowe i oferuje darmowe przelewy SEPA do Polski, na czym na pewno zależy wielu migrantom z Polski. Dodatkowo Wszystko można załatwić online i nie potrzeba stałego meldunku w Niemczech, wystarczy mieć w nich adres zamieszkania. Z tego powodu wielu obywateli Polski mieszkających na terenie Niemiec wybiera to konto.

Jakie konta są w banku N26?

N26 Standard (bez opłat)
W wersji standardowej rachunek bieżący N26 jest normalnym, całkowicie darmowym rachunkiem bieżącym wyposażonym w kartę debetową Mastercard. Oznacza to, że konto jest  bezpłatne, bez żadnych dodatkowych wymagań do spełnienia. W przeciwieństwie do innych kont w niemieckich bankach, nie musisz posiadać regularnych dochodów, aby bezpłatnie korzystać z konta. Jeśli jednak masz wpływy na konto w wysokości 1000 euro lub więcej miesięcznie, jesteś uważany za aktywnego klienta banku N26 i dzięki temu korzystasz z zalet bezpłatnych wypłat gotówki. W banku N26 obowiązuje jednak tak zwana opłata powiernicza, ponieważ stopy procentowe w Europejskim Banku Centralnym (EBC) stały się zbyt wysokie ze względu na rosnące depozyty. W związku z tym klienci, którzy mają saldo powyżej 50 000 euro na koncie N26, muszą liczyć się z opłatą w wysokości 0,5 procent rocznie.  Ponadto istnieje również kilka innych zalet, które wyróżniają konto N26 na tle konkurencji. Na przykład płatności za granicą kartą Mastercard są całkowicie bezpłatne. Jest to szczególnie atrakcyjne podczas podróży do odległych krajówi często jest niedoceniane. Nie należy również lekceważyć faktu, że konto N26 jest produktem stosunkowo łatwym do zdobycia. Wymagania dotyczące zdolności kredytowej i wyciągu Schufa nie są tak wysokie jak w Consorsbanku czy Postbanku, dzięki czemu konto jest doskonałą alternatywą dla dzieci, uczniów i studentów. Klient ma możliwość 3 darmowych wypłat z bankomatów na terenie Niemiec.
N26 Smart (4,90 Euro na miesiąc)
Wybierając konto N26 Smart otrzymujemy możliwość zamówienia odpłatnie dodatkowej karty do konta w różnych wariantach kolorystycznych. Poza tym zyskujemy możliwość otwarcia do 10 subkont, które możemy współdzielić z innymi klientami banku N26. Dzięki temu możemy lepiej śledzić nasze wydatki, lub utworzyć wspólne konto z dzieckiem, małżonkiem, małżonką lub znajomymi. Klient ma możliwość 5 darmowych wypłat z bankomatów na terenie Niemiec.
N26 You (9,90 Euro na miesiąc)
Konto N26 You jest idealne dla osób, które lubią podróżować. Klienci zyskują możliwość 5 darmowych wypłat na terenie Niemiec i nieograniczoną możliwość wypłat na całym świecie. Dodatkowo klienci otrzymują dostęp do szerokiej gamy ubezpieczeń (ubezpieczenie w podróży, ubezpieczenie bagażu, a także ubezpieczenie komunikacyjne w przypadku wynajmu m.in. hulajnóg elektrycznych.
N26 Metal (16,90 Euro na miesiąc)
Klienci posiadający konto N26 Metal zyskują dostęp do wszystkich usług banku. jak w przypadku innych kont zyskujemy możliwość 8 bezpłatnych wypłat z bankomatów na terenie Niemiec. Ciekawym dodatkiem jest ubezpieczenie przy wynajmie samochodów, a także ubezpieczenie telefonu komórkowego.

Może Cię również zainteresować

Najtańsze niemieckie banki

Jak nie przepłacić za bankowość?

Czy można założyć konto online?

Porównaj najpopularniejsze konta

Konto DKB

Jedno z najpopularniejszych kont online w Niemczech

Pracujesz w Niemczech?

Zobacz jak oszczędzić na wymianie Euro