Konto online 1822direkt

1822direkt jest spółką córką banku Frankfurter Sparkasse z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. 1822direkt została założona 28 września 1996 roku jako filia Frankfurter Sparkasse. Nazwa pochodzi od roku założenia kasy oszczędnościowej 1822. Od przejęcia Frankfurter Sparkasse przez Helaba Landesbank Hessen-Thüringen w sierpniu 2005 r. 1822direkt należy również do grupy Landesbank Hessen-Thüringen. Sam 1822direkt nie jest bankiem, ale działa jako firma zajmująca się sprzedażą produktów bankowości bezpośredniej Frankfurter Sparkasse. Jako firma handlowa 1822direkt nie figuruje na liście zatwierdzonych banków Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego, ale mimo to jest przez nią nadzorowana. W badaniu przeprowadzonym wiosną 2017 r. przez niemiecki instytut jakości usług bank bezpośredni zajął pierwsze miejsce.

Jakie konto oferuje 1822direkt?

Bank oferuje konta 1822mobile i Girokonto Klassik. Obydwa można otworzyć całkowicie online nawet w 8 minut. Bez zbędnej papierologii i bez wysyłania umowy. Potrzebne jest jednak miejsce zameldowania na terenie Niemiec. 

1822mobile

Oferuje bezpłatne prowadzenie prowadzenie konta przy minimalnym wpływie na konto 0,01EUR. Jeśli jednak nie będziemy w stanie zapewnić wpływu na konto opłata będzie wynosić tylko 1,9EUR/miesiąc. Bank oferuje też darmowe 4 wypłaty w trakcie miesiąca. Wypłaty można dokonać w bankomatach Sparkasse lub w niektórych punktach handlowych. Przy wypłacie z innych bankomatów opłata wynosi 2EUR. Za kartę do konta pobierana jest opłata 6EUR rocznie.

W jakich placówkach handlowych można bez opłat wypłacić pieniądze:
 • Aldi Süd
 • diska
 • Drogeria DM
 • familia Nordost
 • Lidl
 • Netto
 • Norma
 • Penny Markt
 • REWE
 • Supermarkety Sky
 • tegut
 • i wiele innych

Girokonto Klassik

Przy wpływach minimum 700EUR konto jest darmowe, jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić wpływów opłata miesięczna wynosi 3,9EUR/miesiąc. Konto zapewnie 6 darmowych wypłat miesięcznie, również w bankomatach Sparkasse i punktach handlowych jak wyżej. Karta do konta również jest płatna 6EUR rocznie.

Do konta jest możliwość wydania karty kredytowej Visa Classic za darmo przez pierwszy rok, później 29,9 rocznie.
Dodatkowo w przypadku utraty  odpowiedzialność do 50 € i całodobowa pomoc w nagłych wypadkach w celu zablokowania karty / wymiany karty / awaryjnej gotówki
Istnieje też możliwość wydania karty kredytowej Visa Gold za 69,9EUR rocznie z dodatkowym ubezpieczeniem NNW w Komunikacji Miejskiej, ubezpieczenie od rezygnacji z podróży oraz Ubezpieczenie OC za granicą, Te dodatkowe bonusy sprawiają, że jest to jedna z lepszych kart kredytowych dla miłośników podróży. Oczywiście jeśli będziemy zameldowani w Niemczech, to powrót do Polski również będzie traktowany jako podróż.

Może Cię również zainteresować

Pracujesz w Niemczech?

Zobacz jak oszczędzić na wymianie Euro

Jak zdobyć meldunek w Niemczech?

Czym się różni od polskiego?

Najtańsze niemieckie banki

Jak nie przepłacić za bankowość?

Jak odłożyć pieniądze na saksach?
Zobacz podstawowe zasady