Czy można założyć konto w Niemczech online?

W Niemczech istnieje wiele banków. Poza tradycyjnymi bankami takimi jak Commerzbank czy Deutsche Bank istnieją także banki publiczne - kasy oszczędnościowe (Sparkasse), a także tak zwane banki bezpośrednie (Direktbank), które nie posiadają placówek, a wszystko można załatwić wszystko online łącznie z założeniem konta. Nie oznacza to jednak, że takie konto można założyć z każdego miejsca na ziemi. Większość z banków bezpośrednich wymaga meldunku, albo chociaż miejsca zamieszkania na terenie Niemiec. Jakie są najpopularniejsze niemieckie banki online? Czytaj poniżej:

Najpopularniejsze niemieckie banki online

1822direkt:
1822direkt jest spółką córką banku Frankfurter Sparkasse z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. 1822direkt została założona 28 września 1996 roku jako filia Frankfurter Sparkasse. Nazwa pochodzi od roku założenia kasy oszczędnościowej 1822. Od przejęcia Frankfurter Sparkasse przez Helaba Landesbank Hessen-Thüringen w sierpniu 2005 r. 1822direkt należy również do grupy Landesbank Hessen-Thüringen. Sam 1822direkt nie jest bankiem, ale działa jako firma zajmująca się sprzedażą produktów bankowości bezpośredniej Frankfurter Sparkasse. Jako firma handlowa 1822direkt nie figuruje na liście zatwierdzonych banków Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego, ale mimo to jest przez nią nadzorowana. W badaniu przeprowadzonym wiosną 2017 r. przez niemiecki instytut jakości usług bank bezpośredni zajął pierwsze miejsce.
N26: Girokonto
Bank N26 z siedzibą w Berlinie powstał w Monachium w 2013 roku. Do 2016 był znany pod nazwą  "Number 26 " odnoszącą się do kostki Rubika, która składa się z 16 sześcianów. Konto N26 jest to jedno z najpopularniejszych niemieckich kont. Jest ono darmowe i oferuje darmowe przelewy SEPA do Polski, na czym na pewno zależy wielu migrantom z Polski. Dodatkowo Wszystko można załatwić online i nie potrzeba stałego meldunku w Niemczech, wystarczy mieć w nich adres zamieszkania. Z tego powodu wielu obywateli Polski mieszkających na terenie Niemiec wybiera to konto.
DKB: DKB-Cash
Deutsche Kreditbank jest drugim największym bankiem bezpośrednim Niemiec z siedzibą w Berlinie. Niestety do jego założenia potrzebny jest meldunek na terenie Niemiec. Jeśli jednak posiadasz meldunek, lub właściciel mieszkania lub domu w którym mieszkasz jest skłonny udzielić Ci meldunku jest to konto dla Ciebie! DKB oferuje bezpłatne konto w banku, bez konieczności stałych wpływów. Tak jak N26 oferuje darmowe przelewy SEPA do Polski, i co więcej podobnie jak N26 oferuje dostęp do 58000 bankomatów na terenie Niemiec.
 Comdirect: Comdirect Girokonto
Comdirect jest obecnie jedną z marek Commerzbanku. Został założony w 1994 roku. W tem banku online mamy dostęp do 7000 bankomatów w całych Niemczech. W przeciwieństwie do poprzednio opisanych banków konto w Comdirect jest płatne 4,9 EUR na miesiąc. Za kartę Visa do konta również musimy zapłacić. Miesięczny koszt to 1,9 Eur. Co dostajemy w zamian? Dostajemy możliwość założenia rachunku inwestycyjnego w którym mamy dostęp do szerokiej gamy produktów finansowych takich jak akcje ETF i wielu innych notowanych na Niemieckiej giełdzie. Aby założyć rachunek inwestycyjny konieczne jest założenie Comdirect Girokonto.
ING DiBa: Girokonto
Również znany w Polsce Bank ING daje nam możliwość założenia konta online. Dzięki szerokiej działalności banku mamy dostęp aż do 58000 bankomatów w Niemczech. Co prawda jest możliwość prowadzenia konta za darmo, jednak jest wymagany wpływ minimum 700 EUR na miesiąc. Ograniczenie to nie dotyczy jednak osób poniżej 26 roku życia, dla których konto jest bezpłatne. Oznacza to, że nie jest to najlepsze konto do otworzenia w Niemczech dla osób rozpoczynających swoją przygodę za naszą zachodnią granicą. W przypadku niespełnienia warunków opłata miesięczna wynosi 4,9 EUR. Czy bank daje coś w zamian? Owszem. Bank oferuje brak opłaty za korzystanie z bankomatów na całym świecie.

Poza tymi bankami jest jeszcze wiele innych banków bezpośrednich, jednak najpopularniejsze są te powyżej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej śledź mojego bloga, a wkrótce przybliżę inne banki. Jakie banki online są jeszcze w
Niemczech? Między innymi są to:
  • Netbank: Girokonto
  • Audi Bank: Audi Girokonto
  • Norisbank: Top Girokonto
  • Audi Bank: Audi Girokonto
  • Norisbank: Top Girokonto
  • Audi Bank: Audi Girokonto
  • Norisbank: Top Girokonto
  • Volkswagen Financial Service: Volkswagen Girokonto
  • Fidor Bank: Fidor Smart Girokonto

Może Cię również zainteresować

Pracujesz w Niemczech?

Zobacz jak oszczędzić na wymianie Euro

Konto DKB

Jedno z najpopularniejszych kont online w Niemczech

Jak odłożyć pieniądze na saksach?
Zobacz podstawowe zasady

Jak zdobyć meldunek w Niemczech?

Czym się różni od polskiego?