Gdzie szukać pracy?

Przygotowyjąc się do wyjazdu za granicę każdy z nas zastanawia się, czy jechać w ciemno, czy lepiej jest znaleźć pracę przed wyjazdem. Oczywiście najlepiwj jest jechać na gotowe, ale są też inne możliwości. Przed wyjazdem najlepiej przeszukać internet i określić czy miejscu w którym zamierzamy zamieszkać będzie możliwość znalezienia pracy i czy nie będzie problemówze znalezieniem odpowiedniego mieszkania.

Gdzie szukać pracy przed wyjazdem?

Przed wyjazdem najlepiej dołączyć do kilku grup na facebooku z ofertami pracy i sprawdzić jaki rodzaj pracy można wykonywać w okolicy. Poza tą metodą można też skorzystać z ofert pracy na polskich portalach z ofertami pracy. Można tam znaleźć nie tylko oferty pracy od agencji pośrednictwa pracy, ale też czasem bezpośrednio od niemieckich pracodawców, którzy cenią pracowników z Polski. Należy jednak podkreślić, że nie należy się obawiać pracy przez agencje pośrednictwa. Według prawa nie mogą one pobierać wynagrodzenia bezpośrednio od nas, a poza tym jest to często odpowiednia oferta na start. Gwarantuje ona pracę na start, czasem zakwaterowanie, a jeśli nie, to może pomóc ze znalezieniem odpowiedniego noclegu. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na podstawie niemieckiej umowy o pracę to według niemieckiego prawa po 18 miesiącach musimy być zatrudnieni bezpośrednio przez pracodawcę.Na jakich niemieckich portalach warto szukać pracy?

Gdzie szukać pracy na miejscu?

Jeśli jedziemy w ciemno najłatwiej znaleźć oferty pracy przez agencję pośrednictwa pracy. W największych miastach na pewno znajdzie się chociaż jedna. wystarczy w Google wpisać Arbeit + nazwa miasta, a znajdziemy wiele agencji pod nazwami np. "Jobcenter", "Jobagentur",  czy znany w Polsce Randstad. Najlepiej sprawdzić wcześniej opinie na temat wybranych agencji. Dobrze jest osobiście odwiedzić kilka agencji, w niektórych z nich będą ogłoszenia nie tylko po Niemiecku, ale też mogą być po Angielsku, Rosyjsku, czy Polsku. Kolejnym sposobem znalezienia pracy jest odwiedzenie kilku firm z CV po Niemiecku. Jest to dobra metoda głównie do pracy w gastronomii, jednak w innych przypadkach też może sie sprawdzić.

Może Cię również zainteresować

Konto 1822direkt

Tanie konto dla osób ze stałą wypłatą

Konto DKB

Jedno z najpopularniejszych kont online w Niemczech

Czego wymaga pracodawca?

Czy konieczne jest posiadanie konta w niemieckim banku?

Meldunek w Niemczech

Czy trudno go zdobyć?